Automotive

Rosenberger Hochfrequenztechnik
Rosenberger może pochwalić się wieloletnim doświadczeniem w branży motoryzacyjnej, gdyż od ponad dwudziestu lat firma projektuje i produkuje zarówno standardowe produkty, jak i niestandardowe rozwiązania dla tego wymagającego rynku. Rosenberger odegrał kluczową rolę w rozwoju złączy dla przemysłu motoryzacyjnego i nadal wyznacza standardy w zakresie innowacyjności.
 
 
 

Złącza oraz wiązki kablowe firmy Rosenberger znajdują zastosowanie w następujących obszarach pojazdów kołowych.

⮞ Zaawansowane systemy wspomagania kierowcy (ADAS) i jazda autonomiczna
Systemy wspomagania i jazda autonomiczna to megatrendy z potencjałem na przyszłość. Dzięki kompetencjom i doświadczeniu Rosenberger pomaga kształtować zarówno teraźniejszość, jak i przyszłość tych rozwiązań.

⮞ Informacja i rozrywka
W samochodzie średnio jest aż 10 km kabli i setki złączy wtykowych. W rezultacie pojazdy w coraz większym stopniu przekształcają się w elektroniczne, wszechstronne pojazdy, których podstawową kompetencją w dalszym ciągu jest prowadzenie pojazdu, ale które jednocześnie oferują wiele technicznego luksusu, komponenty istotne dla bezpieczeństwa i innowacyjne usługi. Telematyka tworzy szybko rozwijający się rynek, który zyskuje na znaczeniu.

⮞ Scalable Multiheaders - Multipin - Powerpin
„Scalable Multiheaders” firmy Rosenberger łączą konfiguracje wielopinowe z koncentrycznymi i różnicowymi szybkimi złączami danych i umożliwiają wszystkie kombinacje złączy do transmisji danych i zasilania na najmniejszej przestrzeni, przy najniższej wadze i najlepszym stosunku ceny do wydajności.

⮞ Elektromobilność
Przyszłość motoryzacji w coraz większym stopniu zależy od samochodów elektrycznych i hybrydowych. Silniki spalinowe są stale zastępowane nowinkami technicznymi – wymaga to równie ciągłych innowacji w obszarze technologii złączy do pojazdów z silnikami hybrydowymi i elektrycznymi.
Rosenberger opracował szeroką gamę złączy wysokiego napięcia specjalnie do zoptymalizowanego przenoszenia mocy w pojazdach elektrycznych i hybrydowych. Spełniają wymagania klientów pod względem jakości, niezawodności, wydajności i stosunku jakości do ceny. Linia produktów HV obejmuje niezwykle kompaktowe rozwiązania przyłączeniowe, które mogą pracować pod napięciem do 1000 V przy prądach ciągłych do 450 A przez cały okres użytkowania produktu.

⮞ Lekkie pojazdy elektryczne (LEV)
Aby zapewnić zrównoważony i przyjazny dla klimatu transport charakteryzujący się lepszą jakością powietrza i mniejszym hałasem, rośnie liczba małych i lekkich pojazdów elektrycznych, zwłaszcza w obszarach metropolitalnych. LEV (lekkie pojazdy elektryczne) rozszerzają i uzupełniają zaawansowane formy mobilności.

⮞ Maszyny rolnicze i budowlane
Zapotrzebowanie na szybką transmisję danych w trudnych warunkach stale rośnie. Od samochodów ciężarowych, przez maszyny budowlane, po zastosowania w rolnictwie – firma Rosenberger odpowiedziała na te wymagania, opracowując nowy system złączy HSI. Zaprojektowany z myślą o wymagających warunkach zewnętrznych i ustandaryzowany we współpracy z AEF (Fundacją Elektroniki Przemysłu Rolniczego), HSI to nowy standard wysokiej wydajności.
System złączy HSI jest znormalizowanym rozwiązaniem w ramach AEF, ale nadaje się również do innych obszarów zastosowań, takich jak maszyny budowlane, koparki, dźwigi, ciężarówki i przyczepy, które spełniają wysokie wymagania środowiskowe.

Pełna oferta produktów znajduje się na stronie producenta

https://www.rosenberger.com/markets/automotive/

neopta electronics, jako partner Rosenbergera służy Państwu doradztwem technicznym w kwestii doboru odpowiedniego produktu do Waszych wymagań.

Neopta wsparcie dla biznesu
Informacje o nas


Dowiedz się więcej
Wsparcie techniczne

Masz pytanie? Porozmiawiaj z naszym konsultanetem

+48 61 662 48 51
Nasi specjaliści
linia
Specjalista ds. podzespołów elektronicznych

mgr inż. Waldemar Lembicz
Tel. +48 603 678 803

E-mail: w.lembicz@neopta.pl
linia
Specjalista ds. elektroniki i telekomunikacji

Rafał Konieczny
Tel. +48 459 580 585

E-mail: r.konieczny@neopta.pl
liniaTel.

E-mail: